• Little Giant Model 16G-F231-20 1.0 HP Submersible Sewage Grinder Pump - Part Number 509813
Little Giant Model 16G-F231-20 1.0 HP Submersible Sewage Grinder Pump
Print
49 MAX GPM, 53 FT MAX HEAD, 1-1/4'' or 2" DISCHARGE
In Stock
Item #:509813
Manufacturer: Little Giant
Ships Today
with FREE SHIPPING
Order in the next: -- hr --min --sec
Ship Date Wed, May 13
Delivery: 1-4 Business Days
LITTLE GIANT 16G SPECIFICATIONS
  • 1.0 HP, 230VAC, 6.5, 60Hz, 1 Phase